چگونه دوربین مدار بسته مناسب منزل یا محل کار خود را انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین دوربین مداربسته را برای خانه و محل کار خود انتخاب کنید

دوربین مدار بسته یکی از مهمترین سرمایه گذاری هایی است که می توانید به عنوان صاحب خانه یا صاحب مشاغل در زندگی خود انجام دهید. مهم است که مراقب ورود افراد به منزل یا محل کار خود باشید تا بدانید آنها در ملک شما چه کار می کنند. با داشتن یک سیستم دوربین مدار بسته قدرتمند برای منزل یا مشاغل شما ، می توانید ورود و خروج را زیر نظر بگیرید و در صورت بروز اتفاقی ان را به راحتی پیگیری کنید.

 

اگر قصد نصب دوربین مدار بسته در منزل یا محل کار خود را دارید ، ابتدا باید تحقیقات مناسبی را انجام دهید تا هزینه واقعی سرمایه گذاری خود را تعیین کنید. در حال حاضر یکی از بهترین راه ها برای ارائه امنیت بیشتر دوربین مداربسته میباد که مورد نیاز همه هستند. این روزها انواع مختلفی از سیستم های دوربین امنیتی موجود است. این موارد از سیستم های IP-Wi-Fi گرفته تا دوربین مداربسته مخفی که شما می توانید انها را با مطابقت با نیازهای خود پیدا کنید. با این وجود ، با وجود گزینه های بسیار زیاد ، آیا می دانید چگونه دوربین مدار بسته مناسب را انتخاب کنید؟ در اینجا چند دستورالعمل در مورد نحوه انتخاب دوربین مدار بسته مناسب برای منزل یا محل کار وجود دارد که باید حتما دقت کنید.

 

هدف از نصب دوربین مداربسته را مشخص کنید

بسیار مهم است که هدف واقعی دوربین مدار بسته خود را تعیین کنید. این به شما کمک می کند تا مشخص کنید که در دوربین مدار بسته به دنبال چه ویژگی هایی باشید. هنگام انتخاب بین سیستم های مختلف ، موارد زیادی را باید در نظر بگیرید و شامل موارد مورد نیاز برای ذخیره سازی ، فاصله کانونی و وضوح تصویر می شود ، اما برخی از آنها را ذکر می کنم. به همین دلیل ، تعیین اهداف شما برای انتخاب دوربین های مدار بسته ایده آل شما بسیار مهم خواهد بود.

 

بدانید که از چه تجهیزاتی باید استفاده کنید

یک دوربین مدار بسته به طور معمول از چندین دوربین و نرم افزار یا یک واحد ضبط تصویر مبتنی بر سخت افزار تشکیل شده است. در گذشته ، دوربین های مدار بسته با ارسال سیگنال های آنالوگ از طریق کابل به یک نقطه ضبط مرکزی کار می کردند. با این حال ، این روزها ، ما گزینه های پیچیده تری داریم که سیگنال ها را از طریق سیستم های آنلاین ارسال می کنند. نوع خرید دوربین تا حدی به اندازه منطقه ای که قصد دارید تحت نظارت داشته باشید بستگی دارد.

 

انتخاب میزان ضبط تصویر

شما می توانید اطلاعات را در دوربین ، رایانه شخصی یا دستگاه DVR-XVR-NVR ذخیره کنید. باید مشخص کنید که به چه میزان ضبط تصویر نیاز دارید،دوربینهایی که دارای اسلات مموری هستند معمولا از 64 تا 256 گیگابایت را ساپورت میکنند و قابلیت ضبط تصویر برای مدت محدود هستند ( نهایت چند روز )را دارند.اگر به میزان ضبط بیشتری احتیاج دارید حتما باید از دستگاه های ذخیره سازی DVR-NVR استفاده کنید تا بتوانید با نصب هارد با ظرفیت بالا میزان دخیره سازی تصویر دوربین‌ مدار بسته خود را افزایش دهید.

 

دوربین های متحرک یا ثابت

برخی از دوربین ها می توانند از یک ناحیه معین فیلم برداری کنند و برخی دیگر دارای قابلیت زوم و چرخش هستند. از دوربین های ثابت می توان برای فیلم برداری  نظارت در یک منطقه معین استفاده کرد در حالی که دوربین های متحرک می توانند برای نظارت از کل محوطه استفاده شوند.

 

از نصاب های متعهد و مجرب اسفاده کنید

توانایی یک شرکت برای نصب کارآمد دوربین های مدار بسته تأیید قابل اعتماد بودن آنها است. با این حال ، اگر شرکت نصاب حرفه ای ندارد ، ممکن است لازم باشد شخص دیگری را برای انجام قسمت نصب استخدام کنید. عدم توجه به این امر هزینه های راه اندازی دوربین های مدار بسته را افزایش می دهد. توصیه می شود به جای انتخاب همکاری با واسطه ها ، به دنبال شرکت هایی باشید که نصاب حرفه ای دارند.

 

سخن پایانی

دوربین های مدار بسته یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی است که می توانید انجام دهید. اگر این کار را انجام دهید می تواند هم در زمان و هم در هزینه‌های شما صرفه جویی کند. با داشتن دوربین مدار بسته می توانید منزل و محل کار خود را ایمن نگه دارید. با این حال ، قبل از خرید هر چیزی ، مهم است که در مورد همه گزینه های خود تحقیق کنید تا بتوانید یک تصمیم عاقلانه بگیرید.

سیستم های دوربین مدار بسته سال‌هاست که وجود دارند ولی تنوع انها در سال های اخیر بزرگتر شده است. ویژگی های این دوربین ها در مدل های مختلف متفاوت است و شما باید دوربینی را انتخاب کنید که تمام ویژگی هایی را ارائه دهد که در حال حاضر و در آینده نیازهای خاص شما را برآورده می کند.

مجتبی شکیبا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *