دوربین مدار بسته با سیم یا بی سیم؟ کدام برای شما مناسب است؟

دوربین مدار بسته با سیم یا بی سیم

در این مقاله قصد داریم توضیحاتی در مورد دوربین مدار بسته با سیم یا بی سیم ارایه دهیم تا بتوانید براحتی دوربین مداربسته مناسب برای محیط خود را انتخاب کنید.

 

دوربین مدار بسته باسیم

دوربین مداربسته سیمی سنتی ترین است و در محیط های بزرگ استفاده می شود. این سیستم ها به کابل کشی برای برق ،شبکه برای اتصال به اینترنت و کابل تصویر برای انتقال ویدئو به دستگاه ضبط تصویر نیاز دارند. یک کابل از دوربین به یک ضبط کننده منتقل می شود و سپس به روتر شما متصل می شود. دو روش برای تغذیه سیستم امنیتی سیمی وجود دارد ، یک سیم برق جداگانه یا یک کابل POE. سیستم های POE یا Power Over the Ethernet فقط به یک کابل نیاز دارند که هم برق و هم انتقال تصویر را تأمین کند.

 

برخی از مزایای و معایب دوربین مداربسته با سیم

قابلیت اطمینان

نقطه قوت اصلی امنیت سیمی قابلیت اطمینان است. سیستم های امنیتی سیمی به دلیل اتصالات فیزیکی بین دوربین ، ضبط کننده و روتر مطمئن و دارای تداخل سیگنال های بی سیم نیستند.

 

نرم افزار های تجمیع تصاویر

یکی از عوامل اصلی تعیین کننده هنگام انتخاب سیستم دوربین امنیتی سیمی و بی سیم ، اندازه دارایی شما و تعداد دوربین های مورد نیاز است. بسیاری از صاحبان خانه یا مشاغل با املاک بزرگ می خواهند پوشش جامعی در مقابل نظارت بر نقاط دسترسی انتخاب شده داشته باشند. به این ترتیب آنها اغلب به بیش از چهار دوربین نیاز دارند که در این صورت به یک سیستم سیمی نیاز دارند که بتواند همه دوربین ها را پشتیبانی و پیوند دهد. سیستم های سیمی می توانند تعداد زیادی دوربین مداربسته را پشتیبانی کنند. علاوه بر اتصال همه دوربین ها ، فیلم های امنیتی باید بر روی دستگاه ضبط ، DVR یا NVR ضبط شوند.

 

برای راه حل های امنیتی بلند مدت و دائمی بهتر است

یک سیستم دوربین امنیتی سیمی به دلیل زمان ذخیره سازی بیشتر برای صاحبان خانه یا مشاغل برای استفاده دائمی مناسب تر است. از آنجا که سیستم های سیمی نیاز به کابل کشی دارند ، نصب ان می تواند زمان طولانی تری نسبت به دوربین بی‌سیم باشد. مکان دوربین ها و دستگاه ضبط به دسترسی به پریزها بستگی دارد و باید کابل ها را بین دستگاه ها کابل کشی کنید.

 

زمان نصب دوربین مدار بسته باسیم

سیستم سیمی فرآیند نصب طولانی‌تری دارند و نیاز به کابل کشی چندین کابل دارد.

 

در برابر قطعی برق آسیب پذیرند

یکی دیگر از معایب سیستم های امنیتی سیمی آسیب پذیری آنها در برابر قطعی برق است و با قطع کردن کابل برق، دوربین مداربسته از کار میفتد.

 

برخی از مزایای و معایب دوربین مداربسته بی سیم

سیستم های امنیتی بی سیم یک جایگزین عالی برای سیستم های سیمی هستند. هدف سیستم های بی سیم این است که مهمترین نقطه ضعف سیستم دوربین سیمی یعنی زمان نصب را برطرف کردند. تفاوت اصلی بین سیستم دوربین امنیتی سیمی و بی سیم این است که فیلم های امنیتی به صورت بی سیم از دوربین به ضبط منتقل می شوند یا دارای اسلات مموری برای ذخیره در کارت حافظه را دارند. سیستم های بی سیم به صورت بی‌سیم به شبکه وای فای شما متصل می شوند.

 

نصب آسان دوربین های بی سیم

نصب و راه اندازی یکی از مزایای اصلی سیستم های بی سیم در مقایسه با سیستم های سیمی است. از آنجا که دوربین های بی سیم برای انتقال فیلم به شبکه Wi-Fi متصل می شوند ، نیازی به کابل از ضبط کننده به دوربین نیست. به این ترتیب ، دوربین های بی سیم از نظر مکان های نصب انعطاف پذیرتر هستند. تنها محدودیت هنگام نصب دوربین بی سیم ، دسترسی به منبع تغذیه است.

 

ایده آل برای املاک اجاره ای

برخلاف سیستم های دوربین سیمی امنیتی که دائمی تر هستند ، سیستم بی سیم به راحتی قابل راه اندازی ، برداشتن و جابجایی است. به این ترتیب ، سیستم های بی سیم برای املاک اجاره ای یا مشاغل در مکانهای موقت ایده آل است.

 

تداخل در دوربین‌های بی‌سیم

یکی از معایب قابل توجه دوربین های امنیتی بی سیم این است که آنها در معرض تداخل قرار دارند ، که می تواند در برخی موارد از قابلیت اطمینان کمتری برخوردار باشد. در دنیای متصل امروز ، سیگنال ها و پخش های بی سیم در همه جا در اطراف ما هستند. برای دوربین های امنیتی بی سیم ، این سیگنال های فراوان می توانند مشکل ایجاد کنند.

 

سیگنال روتر شما و سایر روترهای محدوده با پهنای باند یکسان روی هم قرار می گیرند و می توانند باعث ایجاد اختلال در دستگاه ها شوند. تداخل می تواند به ویژه در مجتمع های آپارتمانی چالش برانگیز باشد ، جایی که تقریباً در هر آپارتمان یک یا چند سیگنال بی سیم وجود دارد و اکثریت قریب به اتفاق از پهنای باند یکسانی استفاده می کنند.

 

وابسته به یک سیگنال بی سیم

قدرت سیگنال بی سیم یا محدوده پوشش شما ، به عوامل مختلفی از جمله روتر و تنظیمات پیش فرض شما بستگی دارد و میزان تداخل و مسیری که سیگنال باید طی کند تا به دوربین شما برسد.

 

همه دوربین های امنیتی بی سیم باید در محدوده Wi-Fi قرار گیرند. اگر مقدار قابل توجهی دیوار یا فلز بین دوربین و روتر بی سیم شما وجود داشته باشد ، ممکن است برخی از مشکلات اتصال را در پی داشته باشد. در این صورت ، می توانید تکرار کننده یا تقویت کننده های بی سیم را برای گسترش و بهبود پوشش بی سیم خود در مناطقی که فاقد سیگنال Wi-Fi قابل اعتماد هستند اضافه کنید. علاوه بر این ، تکرارکننده ها می توانند به تقویت سیگنال بی سیم و ارتباط بین دوربین های بی سیم دورتر کمک کنند. آنها به اتصال بی سیم موجود شما متصل می شوند و آن را از هر کجا که آن را نصب می کنید مجددا تقویت و پخش می کنند.

 

در برابر قطعی برق آسیب پذیر است

از آنجا که سیستم های بی سیم هنوز نیاز به اتصال برق با سیم دارند ، مانند سیستم های سیمی مستعد قطع برق هستند.

 

اندازه محدود

سیستم های امنیتی بی سیم تنها به چهار و هشت دوربین محدود می شوند که برای اکثر خانه ها کافی است. با این حال ، اگر دارای محیط متوسط ​​تا بزرگ هستید ، توصیه می کنیم سیستم سیمی را انتخاب کنید.

 

دوربین مداربسته بی‌سیم با پنل خورشیدی

نصب سیستم های دوربین مداربسته خورشیدی بدون سیم ساده ترین راه است زیرا نیازی به دسترسی به منبع تغذیه یا کابل ندارند. به این ترتیب ، آنها را می توان به راحتی تقریباً در هر مکانی نصب کرد و نصب را سریع و آسان کرد. با این حال ، به خاطر داشته باشید که دوربین های بدون سیم خورشیدی باید دور از دسترس نصب شوند ، در غیر این صورت به سادگی توسط سارق برداشته می شوند.

 

دوربین مداربسته بی‌سیم باتری دار

یکی از مزیت های اصلی دوربین های امنیتی در بعضی مدل های بدون سیم این است که آنها دارای باطری داخلی هستند و در برابر قطعی برق مانند دوربین های امنیتی بی سیم و سیمی به دلیل عملکرد باتری آسیب پذیر نیستند.

 

نقطه ضعف اصلی دوربین های امنیتی بدون سیم باطری دار نیاز به شارژ دوره ای باتری ها است. خوشبختانه این امر چندان متداول نیست زیرا دوربین های بدون سیم معمولاً در حالتهای “خواب” یا “آماده به کار” تا زمانی که روشن نشوند ، انرژی خود را حفظ می کنند. بیشتر اوقات در حالت آماده به کار هستند یعنی در حالت صرفه جویی در مصرف برق.

 

دوربین مداربسته بی سیم با ذخیره سازی ابری

برخلاف سیستم های سیمی و بی سیم که نیاز به اتصال به دستگاه ضبط DVR یا NVR دارند ، برخی دوربین های بدون سیم فیلم های امنیتی را به فضای ابری منتقل و ذخیره می کنند.

 

سیستم های بی سیم یا دوربین های بدون سیم بستگی به قدرت شبکه بی سیم شما دارد. در صورت نیاز می توانید سیگنال بی سیم خود را با تکرار کننده های Wi-Fi بهبود بخشید.

مجتبی شکیبا
دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
  • علیرضا ۸ اسفند ۱۴۰۰ / ۶:۴۲ ب٫ظ

    به نظر من دوربین های بی سیم هم ارزونتر تموم میشه هم نصب راحت تری داره بهتره

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *