خرید دوربین مداربسته آنالوگ AHD

راهنمای خرید دوربین مداربسته آنالوگ AHD

خرید دوربین مداربسته آنالوگ AHD

در این مقاله قصد داریم راهنمای خرید دوربین مداربسته انالوگ AHD را ارائه کنیم تا با درک بهتر مفهوم دوربین انالوگ AHD سیستم مداربسته خود را انتخاب کنید.در دنیای امروز اولین قدم تأمین امنیت اماکن نظارت بر آنها است. نظارت بر امنیت امروزه به وسیله دوربین مداربسته انجام می‌شود. دوربین های مداربسته انواع متفاوتی دارند که متناسب با نیاز ‌های مختلف تولید شده‌اند.

سیستم مداربسته آنالوگ نوعی از سیستم مداربسته است که در آن انتقال اطلاعات بین دوربین و دستگاه ضبط کننده DVR از طریق سیگنال های آنالوگ صورت می گیرد. این سیستم نوع سنتی تر از سیستم مداربسته به شمار می رود البته دوربین های انالوگ قدیمی تقریبا منسوخ شده اند و تا حدودی تولید نمی شوند و نسل جدیدی از دوربین های انالوگ به نام دوربین های انالوگ HD تولید میشود.

دوربین های آنالوگ نسل جدید چرا به وجود آمدند؟

با توجه به محدود بودن کیفیت تصویر در دوربین های آنالوگ سنتی (تیوی لاینی) و پر هزینه بودن سیستم های تحت شبکه این خلا در بازار سیستم های مداربسته برای یک سیستم ارزان قیمت و با کیفیت ایجاد شده بود. تکنولوژی های آنالوگ نسل جدید با این هدف به بازار عرض شدند تا امکان افزایش کیفیت تصویر را در یک سیستم ارزان قیمت به وجود آورند. این دوربین ها همچنین به نحوی تولید شدند تا بتوانند دقیقا با بستر سیستم های آنالوگ سنتی هم خوانی داشته باشند و از این طریق امکان ارتقای سیستم های آنالوگ را به سادگی فراهم کنند.

سیستم مداربسته آنالوگ نسل جدید

سیستم های مداربسته نسل جدید اصطلاحی است که در مورد تکونولوژی های HDTVI، HDCVI و AHD مورد استفاده قرار می گیرد. این تکنولوژی ها امکان انتقال تصاویر با رزولوشن بالاتر را در سیستم های آنالوگ فراهم می کنند.

بزرگترین مزیت سیستم آنالوگ در سادگی و ارزان قیمت بودن آن است. این سیستم ها نیاز به عیب یابی زیادی ندارد و نصب آنها به می تواند به وسیله هر تکنسینی انجام شود. البته در پروژه های بزرگ با توجه به انعطاف پذیری پایین سیستم های آنالوگ استفاده از آنها بسیار محدود می شود. همچنین با وجود اینکه سیستم های آنالوگ نسل جدید محدودیت رزولوشن را تا حدی در این دوربین ها کم کرده اما نسبت به دوربین های تحت شبکه همچنان رزولوشن این دوربین ها محدود است.

دوربین مدار بسته AHD

دوربین مدار بسته AHD نوع دیگری از تکنولوژی انتقال تصاویر است که با نمایش تصاویر با کیفیت بسیار بالاتر نسبت به دوربین های آنالوگ ارائه شدند. نمایش تصاویر زنده، سریع و بدون هیچگونه تاخیر در ارسال آن ها در رزولوشن تصاویر 1 – 1.3 – 2 – 3 – 4 – 5 و 8 مگاپیکسل تولید میشوند و امکان استفاده از دوربین های قدیمی آنالوگ در مجموعه ی AHD، از مزایای استفاده از این سیستم می باشد.

اگر به دنبال یک سیستم مداربسته متوسط برای منزل، محل کار یا مغازه خود هستید به شما سیستم مداربسته آنالوگ AHD را پیشنهاد می کنیم. این سیستم کم هزینه تر است و می تواند نیازهای اولیه شما را به خوبی برطرف کند.

چه تکنولوژی هایی شامل تکنولوژی های جدید آنالوگ می شوند؟

AHD : یک تکنولوژی با استاندارد آزاد است. بیشتر توسط شرکتهای کوچک و کارگاه های تولید کننده دوربین های مداربسته مورد استفاده قرار می گیرد. بیشتر دوربین های متفرقه با این تکنولوژی عرضه می شوند.

HDCVI : تنها در انحصار شرکت Dahua ست. شرکت داهوآ تا به حال دو نسل از این تکنولوژی را معرفی کرده است.

HDTVI : یک تکنولوژی آزاد است که توسط دسته ای شرکت ها از جمله شرکت Hikvision برای تولید تجهیزات Turbo Hd این شرکت مورد استفاده قرار می گیرد.

برای مشاهده محصولات هر شاخه روی عکس کلیک کنید

دوربین مدار بسته AHDدوربیبن مداربسته hdcvi dahua


دوربین مداربسته hdtvi hikvision

مجتبی شکیبا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *